Mapa serwisu 
 
 
 

WAK13: Mistrzowie holenderskiego krajobrazu

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza na 13. edycję konferencji z cyklu „Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka" (WAK) pod hasłem Mistrzowie holenderskiego krajobrazu (WAK13). Konferencja odbędzie się 18 listopada w Warszawie (EXPO XXI).


Krajobraz Holandii zmienia się. Po dekadach przekształceń i silnej ingerencji w przestrzeń nastąpił zwrot ku naturze. Widać to również w miastach - w zadbanych i pomysłowo zaprojektowanych parkach i skwerach spotyka się pozostawione sobie naturalne zarośla, pnie uschłych drzew i roślinność ruderalną. Dużą popularnością cieszą się, modne ostatnio, nasadzenia bylinowe - bardzo atrakcyjne i wbrew pozorom niedrogie w utrzymaniu. Jednocześnie kraj ma bardzo wyśrubowane normy dotyczące pielęgnacji terenów zieleni, które np. zakazują stosowania środków chemicznych do zwalczania chwastów.

O tym wszystkim oraz o nowych trendach w zarządzaniu projektami oraz zespołem podczas konferencji opowiedzą goście - przedstawiciele czołowych holenderskich firm wykonawczych oraz biura projektowego Copijn z Utrechu.

Program konferencji powstał przy współudziale holenderskiego stowarzyszenia branżowego VHG, a patronat nad konferencją objęła Ambasada Królestwa Niderlandów.


Program konferencji
*
 

10.00

Recepcja10.30
Otwarcie konferencji, Piotr Reda /Prezes SAK10.40
Ogród holenderski w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Martijn HOMAN, Radca Rolny Ambasady Królestwa Niderlandów; Tomasz Nadratowski, Łazienki Królewskie11.10
GreentoColour: miejskie byliny z minimum pielęgnacji, Bert GRIFFIOEN, Griffioen Wassenaar B.V.12.00
Vectorworks - najbardziej wszechstronne narzędzie do projektowania dla architekta krajobrazu, Magdalena Gruna, Vectorworks Polska12.20
lunch13.20
Holenderskie standardy pielęgnacji; innowacyjność w podejściu do krajobrazu, Andre HOEK, Hoek Hoveniers14.10
Nowoczesne systemy wody pitnej w przestrzeni miejskiej, Marta Lachowska, Zdrojownia14.25
 przerwa kawowa 15.00
 Zangażowani i przedsiębiorczy pracownicy w zielonej branży, Rien van der SPEK, M. van der SPEK Groep  15.50
Rośliny bezobsługowe – czy to możliwe? Marta Kawka, Boot & Hortorus16.05
Model co-making w projektowaniu krajobrazu, Tjeerd van der SCHEE, Copijn


 
17.00
Dyskusja i zakończenie


* program konferencji może ulec drobnym zmianom (np. kolejność prezentacji). O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco (+ email/Facebook).

 

Prowadzenie: Piotr Reda (SAK)

 

rejestracja WAK13, SAK

 

Czas i miejsce: sala C, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa.

Uwagi: Regulamin uczestnictwa i zgłoszeń poniżej. Również na stronie rejestracji WAK13.konfeo.com.

 

Prelegenci WAK13
 

Bert Griffioen, WAK13, konferencja SAKBERT GRIFFIOEN dyrektor zarządzający, z 40 letnim doświadczeniem w banży, w firmie Griffioen Wassenaar - szkółce bylin (rok założenia 1923), dostarczającej rośliny do krajów UE. Firma jest pomysłodawcą idei GreentoColour - miejskich rabat bylinowych, bardzo atrakcyjnych, a przy tym niedrogich w utrzymaniu.

Andre Hoek, Hoek HoveniersANDRE HOEK dyrektor zarządzający i właściciel rodzinnej firmy wykonawczej założonej w 1943, Hoek Hoveniers to jeden z liderów w branży (obroty 11 mln EUR), firma szczyci się swoimi wysokimi standardami i innowacyjnym podejściu do zieleni; współzałożyciel organizacji UPP unconventional ideas for people, planet, profit
Rien van der SpekRIEN VAN DER SPEK Prezes holenderskiego stowarzyszenia branżowego VHG. Zasiada w zarządach organizacji pracowniczych (VNO-NCW) oraz organizacji ekologicznej iVerde promującej zielone technologie. Był członkiem prezydium ELCA; od 1978 roku prowadzi własną firmę wykonawczą M. van der SPEK Groep (obroty 8 mln EUR).


Tjeerd van der ScheeTJEERD VAN DER SCHEE specjalista od zarządzania, trener kadry kierowniczej w USA; od 2014 jest dyrektorem generalnym Copijn, firmy z 50 letnią historią. Jest autorem nowej strategii firmy, która już po roku przyniosła pierwsze sukcesy. Kluczem jest model zarządzania co-making - długookresowej współracy z partnerami.

 

 

Patronat:

Ambasada Królestwa Niderlandów, WAK13  ELCA, WAK13     IFLA Europe, WAK13


Sponsor Główny:

 

Vectorworks, WAK13

 

 

Sponsorzy:

Boot & Hortorus      Gardenphilia.com Sposnorem WAK13    SIK Holz polska     Zdrojownia

 

Patroni medialni:

Patroni medialni WAK13 Magazyn Miasta

 
 Członkowie Wspierający SAK:

Projekt SAK:
Parki Lublina - Projekt Rusałka
http://sak.org.pl/index.php/pMenuId/20 Profil SAK na Facebooku
SAK na Facebook
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK)
tel. +48 696 157 000 | biuro (at) sak.org.pl | www.sak.org.pl | adres korespondencyjny: Kowieńska 19, 51-351 Wrocław
nr rachunku: 95 1750 0012 0000 0000 2648 7056, Raiffeisen POLBANK

Projekt i wykonanie: inti.pl