Mapa serwisu 
 
 
 
Inspiracje w przestrzeni, Konkurs
 

Konkurs: Inspiracje w przestrzeni, 31 stycznia

Chcesz, aby ogród społeczny został stworzony według Twojego projektu? Zgłoś się do Konkursu „Inspiracje w przestrzeni”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany na Osiedlu Czecha w Poznaniu!

 

Konkurs „Inspiracje w przestrzeni”, organizowany przez miesięcznik „Zieleń Miejska” promuje oryginalne i ekologiczne projekty urbanistyczne, zapewniające wysoką jakość przestrzeni publicznej. Tematem przewodnim VI edycji konkursu, organizowanego tym razem przy współpracy z Green Cross Poland, jest ogród społeczny.

 

Ogród społeczny to obszar na terenie miasta, który znajduje się we wspólnej przestrzeni publicznej, został stworzony i jest prowadzony przez mieszkańców połączonych więzią wynikającą z poczucia przynależności do jednego miejsca lub hołdujących jednej idei. Podejmowane przez nich działania skupiają się na tworzeniu oraz utrzymywaniu ogrodu, często warzywnego lub owocowego, w połączniu z ogrodem kwiatowym, z którego z plonów korzystać mogą wszyscy członkowie społeczności. Ogród jest prowadzony wg ustalonych i przyjętych przez społeczeństwo zasad, a goście, którzy go odwiedzają, muszą przestrzegać prostego, stworzonego przez społeczność regulaminu.

 

Zadaniem uczestników konkursu będzie więc przygotowanie projektu zagospodarowania wyznaczonego terenu przy Osiedlu Czecha w Poznaniu, na którym ma powstać ogród społeczny.

 

Laureaci najlepszych projektów (w kategorii debiutanci i profesjonaliści) zostaną nagrodzeni podczas seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa, odbywającego się podczas Targów GARDENIA 2 marca 2017 r.

 

Najlepszy projekt zostanie zrealizowany w 2017 r. przez mieszkańców poznańskiego osiedla, we współpracy z jego zarządcą. Uczestnikami konkursu mogą być: studenci i absolwenci kierunków związanych z architekturą krajobrazu, architekci, urbaniści oraz pracownie projektowe. Zapraszamy do udziału.

 

Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2017 r.

 

Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie Konkursu: www.abrys.pl/uploads/media/Regulamin.pdf

Więcej informacji: www.facebook.com/miesiecznikZM, www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/inspiracje-w- przestrzeni.


Forumularz zgloszeniowy 0.47 MB Forumularz zgloszeniowy
 

Mapa terenu 0.47 MB Mapa terenu
 

Regulamin konkursu 0.75 MB Regulamin konkursu
 


 
 
 Członkowie Wspierający SAK:

Członkowie Wspierający SAK, Hortnas, Libet, Lorberg, Politechnika Krakowska, quick-mix, Schreder, SIK polski, Rain Bird, Vectorworks, Zdrojownia

Projekt SAK:
Parki Lublina - Projekt Rusałka

Profil SAK na Facebooku
SAK na Facebook
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK)
tel. +48 696 157 000 | biuro (at) sak.org.pl | www.sak.org.pl | adres korespondencyjny: Kowieńska 19, 51-351 Wrocław
nr rachunku: 95 1750 0012 0000 0000 2648 7056, Raiffeisen POLBANK

Projekt i wykonanie: inti.pl